Argentyna: Specjaliści zajmą się badaniem UFO

Zgodnie z doniesieniami agencji AFP oraz Terra, rzecznik Argentyńskiego Lotnictwa potwierdził w wypowiedzi z 29 grudnia 2010 r., że stworzona zostanie komisja, której zadaniem będzie badanie relacji o niezidentyfikowanych obiektach latających w przestrzeni powietrznej nad krajem, z którego co rusz dochodzą informacje o rekordowych ilościach a nawet falach obserwacji UFO.

____________________
INFRA

- Komisja ds. Badania Zjawisk Powietrznych jest obecnie w fazie formowania – powiedział kpt. Mariano Mohaupt, przedstawiciel argentyńskiego lotnictwa ds. kontaktów z mediami. Ujawnił on także, że odnotowano w ostatnim czasie kilka niezwykłych relacji o spotkaniach z niezidentyfikowanymi obiektami, a podobne sprawy będą „rozstrzygane z formalnego, profesjonalnego punktu widzenia, przyczyniając się do naszej misji, jaką jest kontrolowanie przestrzeni powietrznej.”

Grupa będzie miała charakter multidyscyplinarny, a w jej skład wejdą meteorolodzy, kontrolerzy lotów, piloci oraz specjaliści od radarów, którzy poddawać będą analizie otrzymywane relacje.  

- Istnieje wiele relacji, które są sprawdzane i okazuje się, że nie stoją za nimi żadne niezwykłe zjawiska – podkreśla Mohaupt.

Podobne komisje istnieją także w innych krajach, m.in. w Chile (CEFAA), Peru (OIFAA) i Urugwaju (CRIDOVNI). Informacje o stworzeniu komisji przyjęli także z radością argentyńscy ufolodzy, gdyż kraj ten należy do jednego z najbardziej „aktywnych” pod względem zgłoszeń o spotkaniach z niezidentyfikowanymi obiektami.

- Jest to sprawa, której spodziewaliśmy się wszyscy – mówi Silvia Perez Simondini z grupy Vision OVNI, której głównym zadaniem są działania w sprawie ujawnienia przez Argentynę oficjalnej dokumentacji związanej ze zjawiskiem UFO, co uczyniły już inne kraje.

Simondini dodaje, że najważniejsze w podobnych przedsięwzięciach jest krytyczne podejście do sprawy i rozpatrywanie jej jako problemu wymagającego zbadania przez naukę.

Zgadza się z tym kolejna z argentyńskich ufolożek, Mercedes Casas, która dodała, że celem komisji powinno być badanie wszystkich zgłaszanych spraw w sposób poważny i przede wszystkim racjonalny.

- Nie mogę zaprzeczyć, że jestem wielce uradowana zachowaniem naszego Lotnictwa, które idzie w ślady innych krajów – mówi Casas wspominając incydent z 1978 r., kiedy to na granicy boliwijsko-argentyńskiej doszło do katastrofy dziwnego obiektu, którą zainteresowała się Żandarmeria.
6 maja 1978 r. niezidentyfikowany cylindryczny obiekt rozbił się na granicy boliwijsko-argentyńskiej. Władze Argentyny zdecydowały się wysłać na poszukiwania jednostkę żandarmerii.

Raul Avellaneda, kolejny ze specjalistów podkreśla, że w przypadku komisji niezmiernie ważny jest udział specjalistów z różnych dziedzin, „odległych od mistycyzmu, spekulacji i przesądów".  

- W tym przypadku za zadanie odpowiada trójka z Lotnictwem – strażnikiem naszych niebios, nauką – będącą jedyną z metod wyjaśniającą te przypadki oraz wyspecjalizowanymi badaczami.

Pozostaje tylko pytanie, czy Lotnictwo będzie szukać dokładnie tego samego, co mają na myśli ci, którzy łączą zjawisko UFO z siłami z kosmosu. Głównym celem jest bezpieczeństwo narodowe i trudno uważać, aby od razu pojawiły się efekty mogące spełnić oczekiwania tych, którzy widzą w zjawisku NOL ingerencję sił spoza Ziemi. Ponadto przez ostatni okres z Argentyny dobiegały informacje o rekordowych ilościach obserwacji UFO, jednak mało kiedy podawano konkretne szczegóły, co jest bardzo charakterystyczne dla doniesień z Ameryki Południowej.  

Dywagować można bez końca. To czas pokaże, jakie będą efekty.

Zobacz także
:
Skomentuj na INFRA FORUM
Brazylia będzie gromadzić informacje o UFO
Chile wznawia badania nad UFO
Urugwaj: 40 niewyjaśnionych spraw

_____________________
Opracowanie: INFRA
Źródła: AFP / Vision OVNI / Inexplicata
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl