Argentyna: Komisja ds. UFO rozpoczęła pracę

Składający się z wielu ekspertów organ ma za zadanie zająć się dużą liczbą obserwacji UFO w kraju. Komisja, która podlega Argentyńskiemu Lotnictwu, składa się z cywilnych i wojskowych ekspertów, którzy zajmą się wyjaśnianiem najbardziej tajemniczych przypadków spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, które miały miejsce w ostatnim czasie.

____________________

Jak podają argentyńskie źródła, 26 maja 2011 r. powołano do życia Komisję ds. Badań Zjawisk Powietrznych (CIFA, Comisión de Investigación de Fenómenos Aeroespaciales), składającą się zarówno z cywilnych jak i wojskowych ekspertów, rekrutujących się głównie z lotnictwa.

Komisja, której siedziba znajdować się będzie w siedzibie Argentyńskich Sił Powietrznych, zacznie prace nad najbardziej interesującymi przypadkami obserwacji niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych z ostatniego okresu.

Podlega ona Głównemu Sekretariatowi Argentyńskich Sił Zbrojnych i składa się z techników pracujących w Narodowej Służbie Meteorologicznej, inżynierów, pilotów z Zarządu Lotnictwa Cywilnego, a także techników – specjalistów od radarów i satelitów oraz informatyków i geologów.

Ceremonia inauguracyjna kierowana była przez kpt. Mariano Mohaupta – rzecznika argentyńskiego lotnictwa. Obecny był także na niej gen. Ernesto Omar Paris – sekretarz generalny, który stwierdził, że „komisja przeprowadzać będzie naukowe badania zjawisk powietrznych i dzięki temu osiągnie bardzo ważny cel”.

Argentyńskie lotnictwo od zawsze było wspierane przez cywilnych ekspertów od aeronautyki. Jak dodał kpt. Mohaupt, „dziś pragnie ono przyciągnąć ludzi mogących służyć swym doświadczeniem w badaniu zjawisk, które wymagają bardzo poważnego podejścia.”

W komisji znajdą się eksperci, którzy już od co najmniej kilku lat zajmują się ufologią. Wśród nich znajduje się m.in. Alberto Brunetti z GIFAD (Grupo Investigador de Fenomenos Aeroespaciales Desconocidos), Carlos Alberto Iurchuk – analityk i niezależny badacz oraz Carlos Fergusson – koordynator grupy RAO. Wśród współpracowników znajdzie się także Andrea Simondini z grupy CEFORA. Marcelo Módica – ekspert od satelitów, zajmie się badaniem terenu i analizowaniem otrzymanych zdjęć.

Jedną z przyczyn powołania komisji jest „wzrost obserwacji dokonywanych przez obywateli. Celem nie jest jednakże ustalenie, czy na innych planetach istnieje życie, lecz zbliżenie się do nieznanych zjawisk z perspektywy naukowej, w celu dojścia do prawdy o nich. To one są celem naszych badań” – stwierdził Mohaupt.

Przedstawiciele komisji. Od lewej w pierwszym rzędzie stoją: A.Simondini, C.A. Iurchuk, M. Modica, A. Brunetti, A. Diaz, M. Mohaupt. Rząd drugi: J. Bresan, J. Flores, C. Ferguson, J. Dewey.
Obecność zarówno cywilnych, jak i wojskowych badaczy pozwala według Fergussona na „znaczny postęp w środkach i metodologii. Badania na tym polu wymagają wsparcia naukowego. Pojawi się także system przesłuchiwania świadków obserwacji, który może być bardzo pomocny.”

Jak dodaje Brunetti, współczesna astronomia bardzo niechętnie podejmuje tematykę UFO, choć jak mówi, obiekty te przelatują niekiedy przed nosami uczonych. Przypadki zgłaszane do komisji będą poddawane ocenie przez specjalne grono, a te rozpatrzone pozytywnie, poddawane będą dalszym analizom.

- Pierwszą rzeczą jest wyeliminowanie przelotu satelity, kosmicznego śmiecia, balonu pogodowego, rakiety, meteorytu… czy nawet ISS – dodaje Iurchuk.

  [Z naszej strony warto dodać, iż od dawna mamy kontakt z Carlosem A. Iurczukiem, od którego być może uda nam się zdobyć bardziej szczegółowe informacje na temat działalności CIFA. - przyp.INFRA]  

Zobacz także
:
Skomentuj na INFRA FORUM
Argentyna: Fala UFO
Argentyna: Specjaliści zajmą sie badaniem UFO
Brazylia będzie gromadzić informacje o UFO

_____________________
INFRA

Źródło
: Inexplicata - The Journal of Hispanic Ufology, za: Clarin.com.ar
Graf. w nagłówku: Flaga Argentyny, DP
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl