UK: 8. transza UFO-akt

Brytyjskie Archiwa Narodowe opublikowały kolejną serię 34 „UFO-akt" dotyczących okresu 1985-2007. Ukazują one szczegóły brytyjskiej polityki względem obserwacji NOL tuż przed zamknięciem jednostki przeznaczonej do ich zbierania w 2009 r.

____________________

11 sierpnia 2011 r. brytyjskie Archiwa Narodowe opublikowały zbiór 34 akt nt. UFO dotyczących okresu 1985-2007 (zobacz dokumenty w PDF). Dokumenty pochodzące z Ministerstwa Obrony Narodowej (MOD) zawierają sekretne raporty, w których opisane są zarówno obserwacje UFO dokonane przez obywateli, jak i zapytania parlamentarne, relacje i fotografie. W sumie jest to 9000 stron nowego materiału.

Z dokumentów dowiadujemy się m.in., że eksperci z ministerstwa zostali wezwani do zbadania wykonanego w 2004 r. zdjęcia przedstawiającego „latający spodek” w pobliżu ratusza w Retford w Nottinghamshire. Zgodnie z dokumentami, specjaliści z agencji DGIA (Wywiadowcza Agencja ds. Geografii i Obrazowania) nie mogła dojść w jego przypadku do żadnych konkretnych wniosków.

Dr David Clarke, wykładowca akademicki i autor książki „The UFO Files” mówi:

- Ludzie nadal wierzą, że rządy państw świata znają prawdę o UFO i ukrywają fakt, że nie jesteśmy sami w kosmosie. Ja uważam, że prawdy należy szukać w ujawnionych właśnie dokumentach. Sugerują one, że brytyjski rząd wie o odwiedzinach obcych tyle, na ile wskazują dowody i nie ma żadnych dowodów na to, że skontaktowali się z nami kosmici, mimo rosnącego zainteresowania tą sprawą.

Dokumenty zawierają także odniesienie do słynnego incydentu z 1956 r., kiedy to myśliwce RAF-u wysłane zostały do przechwycenia wyśledzonego na radarze obiektu. Nowe dokumenty zawierają wspomnienia emerytowanego kontrolera lotów, Freddiego Wimbledona, który był świadkiem tego zdarzenia. Znajduje się tam także zeznanie Ralpha Noyesa, który twierdził, że na specjalnym pokazie z 1970 r. widział film przedstawiający UFO.

Z innych zawartych tam spraw należy wymienić m.in.:

- Obserwację UFO w East Dulwich ,

- Dokumenty nt. przypadku z Rendlesham Forest ,

- Dokumenty zawierające szczegóły nowej polityki wobec zjawiska UFO, w tym oświadcznie z 1995 r. mówiące, że tylko „wyższa instancja” zapobiegła oficjalnemu planowi zbadania tysięcy relacji o UFO, o których donoszono z Wielkiej Brytanii od II Wojny Światowej.

Zobacz także
:
Skomentuj na INFRA FORUM
7. porcja UFO-akt
6. porcja UFO-akt
... i wszystkie inne porcje
_____________________
INFRA

Na podstawie
: The truth is in here': UFO files released by The National Archives,  National Archives, 11/08/11.
Graf. w nagłówku: Flaga Zjednoczonego Królestwa (fragm.), Wikimedia Commons
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl