UFO nad Polską: 2010

Niniejsze zestawienie zawiera opis przypadków obserwacji UFO zgłoszonych nam i naszym kolegom w 2010 r. Choć wiele z nich udało się wyjaśnić, część zasługuje na szczególną uwagę. Oprócz daty, miejsca i opisu poszczególnych przypadków, najciekawsze z nich zaopatrzono w odnośniki do pełniejszych raportów na ich temat.

____________________
INFRA

INFORMACJE WSTĘPNE
1) Celem niniejszego zestawienia jest próba stworzenia bazy danych dotyczących relacji o spotkaniach z obiektami typu NOL oraz ich rzekomymi pasażerami, która mogłaby dostarczyć informacji na temat rocznej ilości tego typu przypadków oraz przejawianych przezeń cech charakterystycznych.
2) Tabela zawiera opis przypadków bliskich spotkań zgłoszonych grupie INFRA lub osobom biorącym udział w projekcie, takim jak M.Fryckowski, R.Leśniakiewicz, A.Miazga, WMGU. Wszystkim naszym przyjaciołom, którzy wspomogli nas w projekcie serdecznie dziękujemy. Do niniejszego zestawienia trafić mogą również nie wzbudzające podejrzeń relacje, które ukazały się w mediach.
3) Obserwacje podzielone zostały na wydarzenia, które miały miejsce w kraju w 2010 roku (tabela #1) te, które zdarzyły się wcześniej, lecz zostały zgłoszone w roku bieżącym (tabela #2) oraz zgłoszenia świadków, którzy dokonali swych obserwacji poza granicami kraju (tabela #3, obejmująca przypadki zarówno z 2010 jak i z lat wcześniejszych).
4) W skład tabeli wchodzą: liczba porządkowa przypadku, data i godzina obserwacji (w przypadku braku danych jest to wartość przybliżona), krótki opis (z najbardziej istotnymi szczegółami danego wydarzenia), typ przypadku (CE-1,2,3 etc.), informacje dodatkowe (możliwe wyjaśnienia, brak większej ilości informacji oraz wszelkie inne uwagi) oraz źródło (osoba lub grupa, od której pochodzi dany przypadek. Zestawienie może zostać rozszerzone o dalsze kolumny.
5) Przypadki dodawane będą w kolejności ich zgłaszania, zaś ich porządek chronologiczny ustalony zostanie w połowie roku obliczeniowego.
6) Wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje na temat zaprezentowanych tu przypadków proszone są o kontakt na adres:
infra@epoczta.pl, Wszelkie szczegóły przekazane zostaną osobom, którym dany przypadek został zgłoszony. Pod ten sam adres swój akces zgłaszać mogą osoby lub grupy chcące wesprzeć projekt (z wyjątkiem grup o charakterze ezoterycznym lub quasi-religijnym, które nie są tolerowane).
7) Rozszerzona dokumentacja przypadków podanych w zestawieniu znajduje się u osób lub grup, od których pochodzą. W przyszłości planujemy stworzenie rozszerzonej wersji niniejszego zestawienia. Trwają pracę nad stworzeniem odpowiedniego systemu.
8) Do informacji podane zostaną także:  wydarzenia, w przypadku których udało się wysunąć racjonalne wytłumaczenie, przypadki uznane za mistyfikacje lub prowokacje itp. Relacje szczątkowe, w przypadku których nie udało się uzyskać wystarczającej ilości informacji (np. z powodu utraty kontaktu ze świadkiem) umieszczone zostają w tabeli w nadziei, iż mogą znaleźć się inni potencjalni świadkowie tych zdarzeń. Informacje na temat spornych kwestii w tych przypadkach umieszczone są w dziale INFRORMACJE DODATKOWE.
9) Swą relację zgłosić można na adres infra@epoczta.pl lub też napisać bezpośrednio do naszych przyjaciół biorących udział w projekcie. Ich adresy znajdują się - tutaj - .
10) Wszystkie uzyskane dane zostaną poddane analizie, zaś podsumowanie opublikowane zostanie na początku roku 2011, kiedy to rozpocznie się następny rok obliczeniowy.


* * * * * * * * * * * * * * *

BLISKIE SPOTKANIA W POLSCE - 2010

LP.

DATA / GODZINA

MIEJSCE

OPIS

TYP

INFORMACJE
DODATKOWE

ŹRÓDŁO

1. 31 grudzień 2009 / 1 styczeń 2010, ok. północy Olsztyn (warmińsko -mazurskie) Około północy dwie panie przez ok. 10 min. obserwują z balkonu mieszkania położonego na piątym piętrze obiekt w kształcie kuli o nieregularnym zarysie, która znajdowała się nad pobliskim blokiem. Obiekt miał kolor żółto-pomarańczowy. Przemieścił się następnie wyżej, a potem zgasł, by pojawić się ponownie po ok. 2 min., tym razem za widocznymi w oddali blokami. Następnie błyskawicznie znalazł się w punkcie, gdzie został zaobserwowany po raz pierwszy i zniknął po ok. minucie. NL Obserwacja miała miejsce w czasie pokazu ogni sztucznych, choć obiekt znajdował się ponad eksplodującymi fajerwerkami. CBZA
2. początek stycznia 2010, ok. 20:00 Szczecin (dz. Pogodno, zachodniopomorskie) Świadek siedzący na ławce ze swoją dziewczyną usłyszał dziwny dźwięk przypominający brzęczenie, po czym zwrócił oczy ku miejscu, z którego pochodził. Zza pobliskiego bloku wyłonił się wkrótce ciemny trójkątny obiekt z trzema światłami po bokach, który wkrótce zniknął świadkom z oczu. NL - - - - - INFRA
 

3.

3 styczeń 2010, 20:28 - 20:40 Szamotuły (wielkopolskie)

Podczas pogodnej nocy świadek i jego żona obserwują dwukrotnie niezidentyfikowane obiekty latające (pierwszy ok. 20:28, drugi ok. 20:35). Nie potrafią rozpoznać, czym są. Obserwacje rejestrują na filmie.

NL/BOL - - - - - CBZA

4.

ok. 17 stycznia 2010, noc

trasa Warszawa - Lublin

 W połowie stycznia 2010 w godzinach popołudniowych świadek jadący trasą Warszawa - Lublin obserwuje na odcinku kilku kilometrów poruszający się wzdług szosy obiekt w kształcie spodka. Obiekt widziany był ze znacznej odległości. Po kilkunastu miutach obseracji znika za drzewami. Swiadek określił obiekt jako przeźroczysty. Trwa ustalanie szczegółów obserwacji.

NL Oczekiwanie na raport INFRA
5. 21 styczeń 2010, godzina nieznana Sułkowice (małopolskie)

 Świadkowie wybierają się na spacer z psami zauważając niecodzienne zachowanie jednego z nich. Wkrótce świadkowie dostrzegają „Słup świetlny koloru niebieskiego, wyraźnie widoczny na tle śniegu. Miał kształt jakby bumerangu. Obiekt poruszał się ukośnie do góry wzdłuż ściany skalnej ale nie po skale tylko kilkanaście metrów od skał powoli zbliżając się do skał. To coś poruszało się w powietrzu i leciało ukośnie w stronę skał. Tutaj chce podkreślić, że to nie przesuwało się po skałach, ale leciało między drzewami jak duch. Nagle jakby wbiło się w skały i zniknęło.” Obserwacja trwała ok. 5 – 10 sekund. Obiekt znajdował się w odległości ok. 50 m. od świadków.

NL / CE-1 Oczekiwanie na raport A.Miazga

 6.

 10 luty 2010, 20-20:30

 okolice Piotrkowa Trybunalskiego (łódzkie)

Świadek wraz z synem obserwują obiekt w kształcie dysku, który przelatuje nad drogą.

 CE-1 (?)

 Oczekiwanie na raport / Utrata kontaktu ze świadkiem

INFRA

7.

 10 luty 2010, 21-22:00

Krzywaczka (małopolskie)

Para świadków obserwuje łunę przypominającą płonące w dali ognisko. Po chwili łuna gaśnie, zaś w powietrze wznosi się pomarańczowy kulisty obiekt.

NL / BOL

Prawdopodobnie start tzw. chińskiego lampionu

INFRA

8. marzec 2010 Wrocław (dolnośląskie)

Świadek obserwuje z okna swojego domu trzy obiekty latające, z których dwa odlatują na zachód, zaś jeden z nich pozostając przez jakiś czas w rzekomym zawieszeniu emitował żółte światło. Tan sam świadek dokonał około 2007 roku innej obserwacji.

NL

Prawdopodobna obserwacja samolotów

INFRA

9. 

2 marzec 2010, ok. 22:00

Suwałki (Podlaskie)

Zgłoszenie przelotu niezidentyfikowanego obiektu, który świadek obserwowała w czasie rozmowy przez telefon. W tym czasie obiekt zniknął. Brak opisu .

NL Relacja szczątowa. Brak innych informacji wskutek utraty kontaktu ze świadkiem. INFRA
10. 23 marzec 2010, ok. 21:00 Kamionka (podkarpackie)

Około godziny 21:00 świadek dostrzegł z podwórka swojego gospodarstwa obiekt dużo większy od gwiazdy, który świecił bardzo intensywnie i tkwił nieruchomo w miejscu. Po około 30 minutach stopniowo zaczął się oddalać do całkowitego zniknięcia. Zdaniem świadka obiekt powoli odleciał. Możliwe że była to gwiazda na tle zachmurzonego nieba.

NL / BOL
Oczekiwanie na raport A.Miazga
11. 23 marzec 2010, ok. 21:00 Krynica Zdrój(małopolskie) Obserwacja świetlnego obiektu, który najpierw poruszał się, potem zawisł, aby na końcu po kilkunastu minutach odlecieć. NL / BOL Oczekiwanie na raport A.Miazga
12. 5 kwiecień 2010, 20:50 Łowicz(mazowieckie) Swiadek zaobserwował cztery świecące obiekty lecące w formacji rombu. Przez lornetkę, którą miał pod ręką stwierdził, że obiekty mają kształt dyskoidalny emitujące żółte światło. Po kilkunastu sekundach obserwacji obiekty znikły, być może w chmurach. Prawdopodobnie istnieje jeszcze jeden świadek zdarzenia. NL - - - - - INFRA
13.  8 kwiecień 2010, noc Rzeszów(podkarpackie) Długotrwała obserwacja świetlistego obiektu, który okazał się być planetą Wenus. NL Przypadek wyjaśniony A.Miazga
14. 9 kwiecień 2010, 20:00 Brzozów (podkarpackie)

Obserwacja o 20:00 dużej kuli światła w kolorze czerwonym, która dość szybko poruszała się lotem podobnym do samolotu. Świadkami było kilka niezależnych osób z tej samej miejscowości wykonano dość dobre zdjęcie zjawiska. Obserwacja została dostrzeżona podczas silnego zachmurzenia oraz opadów deszczu.

NL / BOL Oczekiwanie na raport A.Miazga
15. 10 kwiecień 2010, 23:00 Tryszczyn (kujawsko-pomorskie) Obserwacja grupy 15 obiektów latających, które wyłaniały się zza wzgórza lecąc w jednym kierunku. Wszystkie potem znikały. Trzy z obiektów sformowały w górze kształt trójkąta. NL / BOL Prawdopodobna obserwacja chińskich lampionów INFRA
16. 17 kwiecień 2010, dzień Ropczyce (podkarpackie) Dzienna obserwacja obiektu wielkości satelity, który unosił się nad chmurami w okolicach Zakładów Magnezytowych. Wykonano kilka zdjęć. DD Dostępny materiał fotograficzny A.Miazga
17. 29 kwiecień 2010, wieczór Paszczyna(podkarpackie) Obserwacja punktu świetlnego, który poruszał się z północy na południe, a następnie dokonał manewru zwrotu w okolicach Cukrowni Ropczyce, po czym znikł. Udało się wykonać zdjęcie obiektu. NL / BOL Wykluczono przelot ISS, samolot czy tzw. chiński lampion. A.Miazga
18. 30 kwiecień 2010, wieczór Gliwice  (śląskie)

Grupa świadków obserwuje około 30 pomarańczowych świateł przemieszczających się z kierunku południowo-zachodniego, które następnie na wysokości węzła autostrady A-4 zmieniły kierunek lotu na południowo-wschodni

NL / BOL Przypadek wyjaśniony. Obserwację spowodowały najprawdopodobniej chińskie lampiony. INFRA
19. 2 maj 2010, 21:50 - 22:10 Węgrów (mazowieckie) Kilku świadków obserwuje manewry kilku obiektów nieznanego pochodzenia, które pojawiały się nagle i znikały. Wszystko zaczęło się od obserwacji 4 dużych obiektów przypominających gwiazdy. Najpierw, jak określa to świadek, wychwycił on ruch pionowy tej grupy obiektów, a następnie jej manewry, które określił jako taniec. Liczba obiektów wahała się między jednym a siedmioma. NL/BOL Przypadek wyjaśniony. Świadek poinformował, że udało mu się ustalić źródło pochodzenia zjawiska, jakim było wypuszczenie chińskich lampionów. INFRA
20. 4 maj 2010, ok. 22:00 Piotrków Trybunalski(łódzkie) Kobieta obserwuje z balkonu swego mieszkania na 11 piętrze przelot kilku świetlnych obiektów poruszających się w grupach po 4-5. W sumie było ich 20. Zmierzały w jednym kierunku. Obserwowała to również jej siostra (z bloku nieopodal), jak i narzeczony (z dołu). NL/BOL Przypadek wyjaśniony. Obserwacja chińskich lampionów. INFRA
21. 5 maj 2010, ok. 22:00 Gniezno (wielkopolskie) Obserwacja obiektu o trudnym do zdefiniowania kształcie. Początkowo przypominał świadkom kulę. Najpierw  zatrzymał się  w powietrzu, a następnie odleciał. Według relacji przypominał wówczas "złamaną linię". NL - - - - - A.Miazga
22. 8 maj 2010, wieczór Tyczyn (podkarpackie) Obserwacja kilku pomarańczowych kul światła. Wykonano zdjęcia. NL/BOL Przypadek wyjaśniony. Obserwacja chińskich lampionów. INFRA
23. 9 maj 2010 Kazimierz Dolny (lubelskie) Świadek obserwuje a następnie fotografuje grupę pomarańczowych obiektów. NL - - - - - INFRA
 24.  11 maj 2010  Rymanów(podkarpackie) Obserwacja pomarańczowego stacjonarnego obiektu świetlnego. Wykonano jego zdjęcie.   NL/BOL  Prawdopodobna pomyłka związana z obserwacją Wenus. A.Miazga 
25. 12 maj 2010, noc   Rzeszów - Baranówka(podkarpackie) Obserwacja pomarańczowej kuli światła. NL/BOL  Przypadek wyjaśniony. Obserwacja lampionu.  A.Miazga 
26.  25 i 26 maj 2010, wieczór   Konstancin - Jeziorna (mazowieckie)

Świadek z balkonu domu, w odstępach kilkudziesięciominutowych obserwował przeloty grup jasno-pomarańczowych obiektów (od 2 do 6). Również 26 maja dostrzegł jedno pomarańczowe światło przemieszczające się bezgłośnie i powoli po niebie.

 NL/BOL   Przypadek wyjaśniony. Obserwacja chińskich lampionów.  INFRA
27.  28 maj 2010, ok. 22:40 Więcbork (kujawsko - pomorskie)  Świadek jadący motocyklem spostrzegł nieoczekiwanie błysk światła w koronach drzew, jednak po zatrzymaniu maszyny nie ujrzał nic podejrzanego. Kierując się dalej w stronę domu ujrzał stojącą do pasa w trawach postać, którą oświetliły światła motoru. Według relacji, skóra chudej istoty była jasna, jakby błyszcząca od wody. Świadek szybko oddalił się z miejsca spotkania.  CE3 - 0 (?)  Zdarzenie w fazie rejestracji. A.Miazga  
28. 30 maj 2010, ok. 12:20 Ropczyce (podkarpackie) Obserwacja niewielkiego obiektu w kolorze szarym, który krążył w pobliżu chmury, a następnie się za nią schował. Wykonano słabej jakości zdjęcie. DD - - - - - A.Miazga  
29. 5 czerwiec 2010, wieczór Częstochowa(śląskie)

Kilku świadków obserwuje i filmuje grupę kilkudziesięciu kulistych obiektów na wieczornych niebie nad dzielnicą Północ. Jasne kule początkowo są nieruchome aby wkrótce nabrać „niesamowitej prędkości”. Świadkowie filmują niecodzienne zjawisko.

 NL/BOL   Przypadek wyjaśniony. Późniejsze analizy filmu  (zamieszczonego tutaj) oraz relacje innych świadków potwierdzają, że były to chińskie lampiony.  INFRA
30. 23 czerwiec 2010, ok. 22:10 Łódź
(łódzkie)
Obserwacja dwóch jaskrawoczerwonych obiektów, które poruszały się na zachód „na średniej wysokości”, jak to określił świadek. Następnie jeden z nich zniknął. Po jakimś czasie zniknął i drugi obiekt, a świadek postanowił poinformować o swojej obserwacji ojca. Po ok. 10 min. ujrzał podobny obiekt po przeciwnej stronie nieba, który był widoczny przez ok. minutę.
NL - - - - - INFRA
31. 27 czerwiec 2010, ok. 0:25-0:32 Poznań
(wielkopolskie)
Relacja o rzekomej obserwacji dwóch „ogromnych” obiektów, które świadek zauważył na „dużej wysokości” uznając je za „twory nieziemskiej technologii”. Obiekty nie wykonywały żadnych „nietypowych” ruchów i obserwowane były przez ok. 6 min. przy doskonałych warunkach.
NL Brak ważnych szczegółów obserwacji. INFRA
32. 28 czerwiec 2010, wieczór Paszczyna(podkarpackie) Obserwacja jasnego punktu poruszającego się po niebie. Udało się wykonać jego fotografię. NL Obserwacja wyjaśniona jako przelot ISS. A.Miazga  
33. 1 lipiec 2010, ok. północy Zabrze (śląskie) Obserwacja przelotu grupy świetlistych obiektów z mieszkania na 1. piętrze. NL Możliwa obserwacja tzw. chińskich lampionów. Zarówno z ternu Zabrza, jak i innych śląskich miast nadeszło wiele podobnych relacji. CBZA
34. 3 lipiec 2010, 22:15 Siemianowice Śląskie(śląskie)
Przelot grupy trójkątnych obiektów z trzema światłami po bokach. Wszystkie poruszały się w jednym kierunku i z jedną prędkością. Było ich ok. 15.
NL Jednym z możliwych rozwiązań jest obserwacja tzw. chińskich lampionów. CBZA
35. 6 i 8 lipiec 2010, 22:00 i 22:45 Oborniki Śl.(dolnśląskie) Dwukrotna obserwacja przemieszczającego się po niebie obiektu. NL Obserwacje wyjaśnione (przelot ISS). INFRA
36. 9/10 lipiec 2010, 1:00 Kielce (świętokrzyskie)
Przebywająca na balkonie osoba zauważyła dwa blado-pomarańczowe punkty świetlne poruszające się na południowy-zachód. „Poruszały się z równą prędkością, obok siebie z czego lewy był dalej niż prawy. Można by powiedzieć, że jeden gonił drugiego na torach równoległych.” – mówi relacja. Następnie obiekty zrównały się, a potem zniknęły.
NL Niewykluczony przelot tzw. chińskich lampionów. A.Miazga
37. 10 lipiec 2010, ok. 22:00-22:30 Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
Świadek zaobserwował wraz z żoną obiekt w kształcie kuli, który pojawił się nagle, po czym oddalił się na północ po chwili równie gwałtownie znikając.
NL Możliwa obserwacja satelity. INFRA
38. 10 lipiec 2010, ok. 23:00 Stargard Szczeciński(zachodniopomorskie)
Świadek jadący samochodem (w towarzystwie żony) zaobserwował ok. 9 kulistych obiektów emitujących jaskrawe pomarańczowe światło. Poruszały się w jednym kierunku, lekko chaotycznie. Obserwacja sprawiła, że zatrzymał auto stwierdzając, że obiekty poruszają się w całkowitej ciszy. Świadek wspomniał o jeszcze jednej obserwacji z 1979 r.
NL Przelot tzw. chińskich lampionów. A.Miazga
39. 10 lipiec 2010, ok. 22:00-22:30 Strzelce Krajeńskie(lubuskie)
Kilka osób po wyjściu z bloku obserwuje kulisty otoczony łuną obiekt o wielkości 1/4 tarczy księżyca. Poruszał się ze sporą prędkością.
NL  Możliwy przelot tzw. chińskiego lampionu. A.Miazga
40. 14 lipiec 2010 Sopot
(Pomorskie)
Troje świadków obserwuje 5 kulistych pomarańczowych obiektów. Choć świadek skłaniał się ku teorii o UFO, wskazał film mający przedstawiać podobne zdarzenie, na którym zarejestrowano przelot słynnych chińskich lampionów.
 NL  Przelot tzw. chińskich lampionów.  A.Miazga
41. 15 lipiec 2010, ok. 22:00 Gostyń
(śląskie)
Czworo świadków dostrzegło obiekt, który poruszał się na podobnej wysokości, co motolotnia. Sprawiał jednak wrażenie, że płonie. W pewnym momencie obiekt zatrzymał się i zawisł, aby po chwili szybko wznieść się ku górze. „Gdy był już blisko chmur nie było już widać emitowanego światła, uwidaczniał się wtedy ciemny szkielet trudny do określenia z racji wysokości i chmur. Po kilku minutach obiekt pojawił się znowu nisko nad ziemią, ale w dalszej odległości. Przemieszczał się poziomo i zatrzymywał ale był na tyle daleko że widać było tylko coś okrągłego, świecącego żółto-pomarańczowego.” Obiekt nie wydawał żadnych dźwięków.
NL Sprawa w toku. Relacja świadka na FORUM INFRA A.Miazga
42. 17 lipiec 2010, ok. 2:00 Grodków
(opolskie)
Świadek zaobserwował formację obiektów tworzących wierzchołki trójkąta, z czwartym światłem znajdującym się w środku. Według relacji, tkwiły one na niebie przez ok. 10 min. Według relacji, w czasie spotkania dał się słyszeć niski dźwięk przypominający brzęczenie.
NL Sprawa w toku A.Miazga
43. 17 lipiec 2010, ok. 22:00 Legnica
(dolnośląskie)
Świadek dostrzegł dwa, a po chwili następne poruszające się bezdźwięcznie obiekty, które leciały w kierunku Złotoryi. Według świadka obiekty układały się w trójkątne formacje.
NL Przelot tzw. chińskich lampionów. A.Miazga
44.  17/18 lipiec 2010, ok. północy  Mielec
  (podkarpackie)
Dwóch świadków zaobserwowało 4 światła przelatujące w równym odstępie nad lasem. W oddali znajdowały się podobne ułożone w kształt trójkąta. Po pewnym czasie traciły one jednak na jasności, jakby wygasając, zaś światła tworzące trójkąt uległy rozproszeniu.   
NL   Wszystkie cechy obserwacji wskazują na przelot tzw. chińskich lampionów. A.Miazga 
45. 21 lipiec 2010, ok. północy Mrzeżyno 
(zachodniopomorskie)
 Małżonkowie obserwują przelot nietypowego według nich obiektu, który przypominał zachowaniem samolot akrobacyjny, zaś po pewnym czasie zniknął w chmurze.  NL - - - - -    A.Miazga 
46.  4 sierpień 2010  Bielsko-Biała
(śląskie)
Kilkoro świadków obserwowało z okna „płonący na biało” obiekt nadlatujący z południowego-wschodu. Obserwacji nie towarzyszył żaden dźwięk. Obiekt nie pozostawiał również po sobie śladu.
 DD - - - - -   INFRA
47.  6 sierpień 2010, ok. 22:30 Jankowice Rybnickie
(śląskie)
4 świadków przebywających w ogrodzie gospodarza zaobserwowało zbliżający się obiekt emitujący złotawe światło. Obiekt znajdował się w odległości ok. 100 m. od świadków na wysokości wynoszącej ok. 30 m. Po jakimś czasie obiekt zatrzymał się, a świadkowie dostrzegli, że to iskrząca kula, która sprawiała wrażenie, że porusza się wokół własnej osi. Obiekt otoczony był łuną. Od spodu znajdowały się cztery „wsporniki” zgięte do wewnątrz, które według relacji również „wyrzucały z siebie światło”. Po chwili obiekt wycofał się, a następnie zaczął odlatywać systematycznie przyspieszając. Wszystko odbywało się w zupełnej ciszy i w dogodnych warunkach pogodowych. Świadek wspominał o nietypowym odczuciu „bycia obserwowanym”.
 CE-1  Relacja świadka na FORUM INFRA  INFRA / A.Miazga
 48.  7 sierpień 2010, ok. 22:08  Żórawina
  (dolnośląskie)
 Dwaj świadkowie obserwują obiekt pulsujący czerwono-pomarańczowym światłem, który zbliża się do nich, następnie zawisa w powietrzu i oddala.  NL  - - - - -  INFRA 
49. 8 sierpień 2010, wieczór Górzno
(kujawsko-pomorskie)
Jadący samochodem świadek zauważył na niebie obiekt, który był według niego "wykonany ze stali". Nie mógł rozpoznać jego kształtu, jako że UFO nie emitowało światła. Gdy oderwał na chwilę oczy, obiekt znikął. NL Świadek widział rzekome obiekty UFO jeszcze dwa razy: w 2002 i 2005 r. A.Miazga
50. 14 sierpień 2010, 22:30 Chełmno (kujawsko-pomorskie) Przelot grupy kilkunastu pomarańczowych obiektów. NL Prawdopodobna obserwacja tzw. chińskich lampionów. CBZA
51. 14 sierpień 2010, ok. 23:00 Lubomierz-Rzeki
(małopolskie)
Dwaj turyści obserwujący niebo zauważyli nietypowy obiekt: „Obserwowanie nieba w letnie wieczory jest moim wieloletnim zwyczajem. Pierwszy raz widziałem taki obiekt - pomarańczowe światło, które dwukrotnie przemierzyło taką samą drogę, zawisając i przyspieszając, pulsując - przygasając.
NL  - - - - -  INFRA 
52. 22 sierpień 2010, ok. 23:00 Zabrze (śląskie) Obeserwacja płonącego obiektu, który z dużą prędkością przeleciał na niewielkiej wysokości nad blokiem, w którym mieszka świadek. NL  - - - - -  CBZA
53. 26 sierpień 2010, noc Szczecin (zachodniopomorskie) Troje świadków, w tym dwóch policjantów, obserwuje przelot chaotycznie poruszającego się świetlnego obiektu, który gaśnie na ich oczach. Po chwili widać jednak przelot ciemnego prostokątnego obiektu. NL Możliwe, że w grę wchodził test nowoczesnego urządzenia wojskowego (podobieństwo do kilku innych relacji). A.Miazga
54. 26 sierpień 2010, 21:40 Starogard Gdański (pomorskie) Świadek obserwuje nad drzewami ogrodu swego sąsiada dwa czerwone obiekty, które po jakimś czasie zaczynają się powoli oddalać. Wkrótce pojawił się trzeci obiekt. Według świadka wszystkie NOL-e miały nieregularny kształt "dyni". NL Start chińskich lampionów? CBZA
55. 26 sierpień 2010, 21:40 Oświęcim (małopolskie) Przelot dwóch kulistych pomarańczowych obiektów, z których jeden znajdował się wyżej i po chwili zniknął. NL Prawdopodobieństwo zaobserwowania tzw. chińskich lampionów. A.Miazga
56. 28/29 sierpień 2010, ok. północy Wrocław (dolnośląskie)  Świadek obserwuje przelot kilku pomarańczowych kulistych obiektów, które oddaliły się potem w różnych kierunkach. NL Prawdopodobieństwo zaobserwowania tzw. chińskich lampionów. A.Miazga
57. 31 sierpień 2010, ok. 18:10 Świnoujście (zachodniopomorskie) Przelot jasnego obiektu, który według świadka nie posiadał skrzydeł i nie przypominał w niczym normalnego samolotu. NL Dostępne zdjęcia INFRA
58. 3 wrzesień 2010, 22:00 Poznań (wielkopolskie) Świadkowie obserwują kulisty pomarańczowy obiekt, który po jakimś czasie przestaje emitować światło. Wydawał się mieć wówczas szarą barwę. Według relacji, obiekt wyemitował trzy świetlne błyski i oddalił się. NL Prawdopodobieństwo zaobserwowania tzw. chińskiego lampionu po wygaśnięciu źródła jego paliwa. A.Miazga
59. 11 wrzesień 2010, 20:20 Opole (opolskie) Świadkowie obserwują jasny kulisty obiekt, który wyłonił się zza pobliskiego bloku. Obserwacja trwała ok. 20 sekund. Świadkowie byli pewni, że nie był to konwencjonalny obiekt latający. NL  Duże prawdopodobieństwo zaobserwowania tzw. chińskich lampionów. INFRA 
60. 11 wrzesień 2010, 22:30 Chorzów /
Świętochłowice (śląskie)
Liczni świadkowie obserwują przelot kulistych obiektów, które rzekomo zatrzymały się w powietrzu tworząc geometryczne formacje. Obiekty znajdowały się na wysokości 20-30 m. NL Duże prawdopodobieństwo zaobserwowania tzw. chińskich lampionów. (Tej nocy w pobliskim zajeździe odbywało się przyjęcie, gdzie mogły zostać wypuszczone.) INFRA 
 61.  14 wrzesień 2010, 15:23  Olecko (warmińsko-mazurskie)  Na zdjęciu wykonanym przy pomocy aparatu z telefonu komórkowego widać obiekt który dla świadka pozostawał niewidoczny.  - - - - -  Przypadek tzw. BLURFO. Najprawdopodobniej ptak lub owad uchwycony w locie.  WMGU
62. 16 wrzesień 2010, 15:23 okolic Radomska(łódzkie) Nad trasą nr 1 zaobserwowany został trójkątny czarny obiekt z trzema światłami umiejscowionymi w rogach, które emitowały jasnożółte światło. Znajdował się ok. 100 m. nad ziemią. Obiekt przeleciał nad samochodem świadka, który był w stanie bliżej się mu przyjrzeć.  CE-1  Nieco podobna obserwacja miała miejsce w lutym 2010 r. w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. INFRA 
63. 17 lub 18 wrzesień 2010 Kielanówka (podkarpackie) Dwóch jadących samochodem świadków obserwuje trzy kuliste obiekty jakby zawieszone na niebie. Kiedy postanawiają wrócić, aby dokończyć obserwację zauważają, że obiekty te poruszają się. Tworzyły one na niebie coś w rodzaju trójkąta. NL - - - - - A.Miazga
64. 19 wrzesień 2010, 19:45 Głogów małopolski (podkarpackie) Świadek, osoba w starszym wieku, obserwuje przelot dwóch obiektów w kolorze ceglastym, które zmierzają w kierunku Rzeszowa.  NL - - - - - A.Miazga
65. 25 wrzesień 2010, 23:00 Wrocław (dolnośląskie) Jadący na rowerze świadek obserwuje trzy kuliste pomarańczowe obiekty tworzące w powietrzu trójkątną formację. NL Prawdopodobnie obserwacja tzw. chińskich lampionów. INFRA
66. 25 wrzesień 2010, 22:00 Brzeg (opolskie) Obserwacja 6 poruszających się w ciszy pomarańczowych kulistych obiektów. NL Możliwa obserwacja tzw. chińskich lampionów. CBZA
67. 10 październik 2010, 20:10 Poznań (wielkopolskie) Dwie kobiety obserwują formacje obiektów poruszających po niebie. Czas trwania obserwacji 4-5 min. NL Możliwa obserwacja tzw. chińskich lampionów. INFRA
68. 12 październik 2010, ok. 7:40 Warszawa - Centrum (mazowieckie) Według świadka, który oglądał prognozę podody na popularnym kanale informacyjnym, na relacji ukazującej stan aury w Warszawie widoczne były dwa niezidentyfikowanego pochodzenia kuliste obiekty, znajdujące się obok PKiN. DD Brak innych sygnałów mogących potwierdzić relację. INFRA
69. 15/16 październik 2010, 23:35 Warszawa, Ursynów (mazowieckie) M.W. obserwuje przelot dwóch obiektów, do których wkrótce dołącza trzeci, tworząc z nimi trójkątną formacje. Pierwsze dwa obiekty wzniosły się po chwili do góry, trzeci zaś dołączył do nich po krótki locie po linii prostej. Cała grupa obiektów systematycznie wznosiła się ku górze w, jak to podkreśla świadek, "niezachwianym szyku". NL - - - - - INFRA
70. 9 listopad 2010, 18:00 Świlcza (podkarpackie) Jadący do Rzeszowa świadkowie spostrzegli dwa obiekty o barwie niebieskiej i czerwonej, do których dołączył trzeci obiekt w kolorze zielonym formując z nimi trójkąt. Obiekty były dobrze widoczne i według szacunków świadków znajdowały się w odległości ok. 300 m. od ich samochodu. Po ok. 20 s. światła zgasły lub odleciały. NL - - - - - A.Miazga
71. 15 listopad 2010, ok. 16:00 Ropczyce (podkarpackie) Obserwacja niezidentyfikowanego obiektu i wykonanie mu zdjęcia. DD Sprawa wyjaśniona jako przelot quadrocoptera. A.Miazga
72. 24 listopad 2010, 7:00 Sanok
(podkarpackie)
Obserwacja elipsoidalnego jasnego obiektu, który udało się uchwycić na fotografii. DD Analiza fotografii nie pozwala na jednoznaczną odpowiedź, czym był obiekt. Nie da się wykluczyć, że to samolot. A.Miazga
73. 25 listopad 2010, 19:30-20:00 Kraków, os. Piastów (małopolskie) Znajdująca się na spacerze z psem świadek dostrzega obiekt przypominający na pierwszy rzut oka Księżyc, jednak o ciemnopomarańczowe barwie, który znajdował się niedaleko cegielni w Zesławicach. Obiekt przypominał kształtem kulę, jednak według relacji zmieniał kształt (od kuli poprzez gruszkę, odwrócony spodek, kreskę itp.). Otoczony był także "aureolą". NL / BOL Relacja na FORUM INFRA  CBZA
74. 2 grudnia 2010, wieczór Kramsk
(wielkopolskie)
Podczas odśnieżania posesji świadek obserwuje przelot trójkątnego obiektu (o boku długości 5 m.) na wysokości ok. 100 m. Spód obiektu był biały a w rogach znajdowały się jasnożólte światła. Obserwacji towarzyszył dźwięk przypominający syk. NL / CE-1 Relacja na FORUM INFRA A.Miazga
75.  5 grudnia 2010, 7:10 okolice Jordanowa(małopolskie) Świadek informuje o pojawieniu się na niebie dwóch obiektów przypominających duże przezroczyste balony-sondy meteorologiczne, które znikły w nadciągających od południa chmurach.  DD Pojawiła się sugestia, że mogły być to wypuszczone na Słowacji balony meteorologiczne.  CBZA

 
* * * * * * * * * * * * * * *

RELACJE ZGŁOSZONE W 2010

LP.

DATA / GODZINA

MIEJSCE

OPIS

TYP

INFORMACJE
DODATKOWE

ŹRÓDŁO

1.  data nieokreślona  woj. dolnośląskie  Świadek obserwuje niewielki stożkowaty obiekt w kolorze metalicznym, który zbliża się do niego. Świadek czuje ciepło na twarzy i dłoniach. Wkrótce mały NOL okrążą pobliski słup i oddala się z dużą prędkością.  CE-2 - - - - -   INFRA
2.  lato 1937 okolice Pławnej (małopolskie) Obserwacja niewielkiego obiektu w kształcie złotego krzyża, który zbliżył się ze wschodu i przeleciał nad głowami obserwatorów. Obserwacja trwała ok. 20 min  DD - - - - - KPUFO 
3. styczeń 1959 (?), wczesny ranek okolice Gdyni (pomorskie) Relacja wnuka głównego (wciąż żyjącego) tych wydarzeń mówiła o obserwacji dokonanej w okolicach Gdynii w czasie zbliżonym do słynnego incydentu z 1959 r. Według relacji, idący plażą świadek zauważył jasny obiekt, który momentalnie zatrzymał się, a następnie odleciał. DD Utrata kontaktu ze świadkiem. Brak dalszych szczegółów. INFRA
4. październik 1973 Annopol
(lubelskie)
Pod koniec października 1973 roku grupa 5-6 osób zaobserwowała w trakcie zachodu słońca obiekt, który pojawił się na bezchmurnym niebie. Wyglądem przypominał dwie złączone ze sobą miski i tkwił wysoko na niebie, odbijając od siebie światło. Po chwil obiekt zaczął się obniżać w dół stając się coraz większy aż w pewnym momencie zatrzymał się nieruchomo w powietrzu i tkwił w bezruchu. Po kilkunastu sekundach obiekt zaczął wznosić się skokowo w górę i znikł. DD - - - - - A.Miazga
5. 12/13 lipiec 1974, ok. północy. Łętownia (małopolskie)
Turyści znajdujący się w drodze z Czorsztyna do Bieszczad postanowili spędzić noc w Łętowni (małopolskie). „Około godz. 24 tej dotarliśmy do przystanku PKS na krótko przed zjazdem do Łętowni. W tym miejscu rosło potężne drzewo podejrzewam dąb z umieszczona na nim mała kapliczka i ławka po przeciwnej stronie. Tam tez odpoczęliśmy.” Wkrótce w okolicy pobliskiego kamieniołomu świadek spostrzegł intensywne światło, które zaczęło się przemieszczać i w ułamku sekundy znalazło się nad świadkami, którzy poczuli dziwny „paraliż”. Obiekt miał kształt elipsy i unosił się w miejscu przez ok. 30 sekund, po czym dołączył do niego drugi. Za jakiś czas oba oddaliły się.
CE-1 (?) / NL Relacja na INFRA FORUM A.Miazga
6. luty 1978, ok. 2:00 okolice Ornontowic i Chudowa (śląskie) Milicjant patrolujący okolicę ze swym psem dostrzega przelot ciemnego walcowatego obiektu. Obserwacji towarzyszy delikatny dźwięk. Obiekt nie posiadał na swej powierzchni żadnych widocznych elementów i był jednolicie czarny. O sprawie powiadomiono najbliższe lotnisko i komendę milicji. CE-1 - - - - - INFRA
7. lato 1979 Bystrzyca - Nockowa (podkarpackie) Kilkunastoletni świadek wracając wieczorem z pastwiska zauważył w odległości ok. 200 m. jasną kulę, która znajdowała się na tle pobliskiego lasu nad polaną, nie wyżej niż drzewa. Świadek ze strachu zbiegł. DD /  CE-1 Raport nt. tego zdarzenia dostępny jest tutaj. A.Miazga
8. lato 1983 Rzeszów, os. Baranówka  (podkarpackie) Świadek z okna swego mieszkania (na 4. piętrze) obserwuje znajdującą się w odległości ok. 450 m. kulę światła (ok. 3 m.) średnicy, która zawisła nad koronami drzew. Obserwacja prowadzona jest z przerwami przez ok. godzinę. Obiekt oddala się następnie w kierunku zachodnim. W czasie obserwacji zauważyła, że obiekt skurczył się i stopniowo stawał się coraz mniej jasny. NL - - - - - A.Miazga
9. 13 lipiec 1983, popołudnie Kańczugi  (podkarpackie) Obserwacja (w tym przez lunetę) obiektu w kształcie "balonu", który tkwił w miejscu przez ok. 20 minut. Świadkowie przerwali obserwację ze względu na pracę. DD Obiekt obserwowano także w innych miejscach Podkarpacia. A.Miazga
10. 13 lipiec 1984, popołudnie Różanka (podkarpackie) Troje świadków obserwuje przelot metalicznego kulistego obiektu pozostającego w zasięgu ich wzroku przez ok. 15 min. DD Tego samego dnia miała miejsce nad Podkarpaciem seria obserwacji kulistego obiektu. A.Miazga
11. sierpień 1984, ok. 9:00 Rzeszów (podkarpackie) Kobieta, która wybrała się z synem na plac zabaw zaobserwowała nagle zbliżający się w ich kierunku metaliczno-zielony obiekt w kształcie dysku, o płaskim spodzie i nieco wypukłej "górze", posiadający także cztery przypominające pręty wypustki. Kobieta zabrała dziecko i schroniła się pod drzewo. Obiekt miał uszkodzić niektóre z drzew próbując, według relacji, podchodzić do lądowania. Wkrótce wzniósł się w górę i odleciał. DD /
CE-2
Relacja na FORUM INFRA  A.Miazga
12.

 1985, zachód słońca

 Rymanów (podkarpackie)

 Obserwacja wirującego kulistego obiektu w kolorze niebieskim, który widoczny był przed kilka sekund.

 DD

 - - - - -

A.Miazga

 13.

 sierpień 1986, noc

 Stare Sioło (Bieszczady,  podkarpackie)

Grupa świadków (turystów) zaobserwowała świetlny punkt wykonujący w powietrzu gwałtowne manewry, którego nie potrafili zidentyfikować. Według jednego z nich nie mógł to być ani samolot, ani satelita.

 NL/BOL

 - - - - -

INFRA

14.

 listopad 1986  Ceklin (podkarpackie)  Świadek przebywająca w obecności dwojga innych osób zaobserwowała obiekt w kształcie kuli w kolorze żółto-czerwonym, który znajdował się na wolnej przestrzeni między pobliskimi domami w odległości ok. 300 - 400 m. od obserwującej. Kula znajdowała się ok. 4 m. nad ziemią i w czasie obserwacji zmieniała kształt.  NL / BOL
Oczekiwanie na raport A.Miazga

15.

1988, dokładna data nieznana Kraków - Nowa Huta (małopolskie)  Obserwacja kilku lecących w jednej linii kulistych świateł w kolorze pomarańczowym, otoczonych łuną. W jednym momencie według relacji, wszystkie przyspieszyły i odleciały.  NL - - - - - A.Miazga

16.

jesień 1993/94, ok. 1:00 Rzeszów (podkarpackie) Mieszkanka bloku przy ul. Staszica obserwuje kulisty obiekt naprzmiennie oddalający się i zbliżający (w tym czasie zmieniał on także intensywność barwy). Jego światło, według relacji, oświetlało wnętrze mieszkania. NL - - - - - A.Miazga
17. wrzesień 1996 Rzeszów - Załęże (podkarpackie) 18-letni świadek zaobserwował w pogodny dzień w okolicy elektrociepłowni Załęże obiekt przypominający wyglądem gwiazdę, który poruszał się w nietypowy sposób, m.in. zmieniając skokowo swe położenie. Obserwacja trwała 2-3 min. DD - - - - - A.Miazga
18.  31 grudzień 1997, ok. 1:00 Ryglice
(małopolskie)
W noc sywestrową świadek zaobserwowała nad lasem ogromny obiekt w kształcie dysku oświetlonego licznymi światłami. Według relacji zniknął on po tym, jak dał się słyszeć niezidentyfikowany dźwięk przypominający szum. NL Oczekiwanie na raport. Wstępna relacja pochodzi z tzw. drugiej ręki. INFRA / A.Miazga
19. 1998, dokładna data nieznana Śrem (wielkopolskie) Siedzący na parkowej ławce mężczyzna obserwuje w niedużej odległości od siebie niewielki kulisty obiekt wielkości piłki tenisowej o strukturze powierzchni przypominającym siatkę maskującą (niebieskie i zielone plamki). Obiekt szybko oddala się. CE-1 - - - - - INFRA
20. 1999, ok. 21:15 Gocław/Warszawa
(mazowieckie)
Kobieta obserwuje z mieszkania (12 piętro) obiekt w kształcie „odwróconej miski”, nieoświetlony, bezdźwięczny, przelatujący na wysokości ok. 20-30 m. nad blokiem. Sparaliżowana nie mogła kontynuować obserwacji z innego punktu mieszkania.
CE-2 Relacja pochodzi od wnuczka świadek. Relacja na FORUM INFRA. INFRA
21. czerwiec 1999, 21:15 Rzeszów (podkarpackie) Idący ul. W.Pola świadek dostrzegł na południowym niebie grupę 5-7 obiektów, które poruszały się, jak to określił, w różne strony. Obserwacja trwała przez ok. 10 minut. NL - - - - - A.Miazga
22. lato 2000, dokładna data nieznana, ok. 2:00 Węgliska(podkarpackie) Trzy nastoletnie dziewczyny obserwują nocą nad przydrożną kapliczką sporych rozmiarów kulisty obiekt w kolorze pomarańczowym, na powierzchni którego widać punktowe światła w kolorze czerwonym. Obiekt po chwili unosi się do góry i znika. NL/CE-1 - - - - - A.Miazga
23. ok. 2000 i 2007 roku lokalizacja nieznana

Świadek donosi o dwukrotnej obserwacji UFO. Pierwszy incydent miał miejsce w roku 2000. Wtedy to dokonał on obserwacji UFO z okna szkoły. Jak mówi, odwracając uwagę od nauczyciela zauważył on dysk w kolorze srebrno-niebieskim. Drugi incydent obejmował obserwację światła, które świadek początkowo wziął za traktor, jednak wkróce, obserwując zmianę wysokości i brak dźwięków, uznał, że to nieznany obiekt.

NL Oczekiwanie na dalsze informacje INFRA
24. maj 2000, wieczór Psary k/Pułtuska (mazowieckie) Jadące samochodzem małżeństwo zaobserwowało kulisty obiekt znajdujący się w koronach drzew położonych ok. 150 m. od drogi. Obiekt miał czerwony kolor i emitował światło. DD / CE-1 - - - - - A.Miazga
25. lato 2002 okolice Przemyśla (podkarpackie) Relacja przekazana przez byłego wojskowego nt. obserwacji obiektu typu NOL na radarze. Wedle świadka obiekt miał poruszać się z prędkością ok. 5000 km/h. R - - - - - A.Miazga
26. październik 2004, ok. 22:00 Maniowy (małopolskie) Dwaj świadkowie (bracia) zaatakowani zostali rzekomo przez niskie trójpalczaste istoty. Świadek twierdzi, że istoty dziwnie podskakiwały i przypominały "dzieci", jednak nie był on w stanie dostrzec wiekszej ilości szczegółów. CE-3 E ? Utrata kontaktu ze świadkiem. A.Miazga
27. 2005 (brak szczegółowych informacji) Komorów/Słupiec(świętokrzyskie)
Relacja o zaobserwowaniu okrągłego obiektu, który bezszelestnie unosił się nad wodą, czego świadkiem miał być wędkarz, który na widok obiektu rzucił się do ucieczki. W międzyczasie w odległej o ok. 3 km miejscowości Słupiec inny mężczyzna miał zaobserwować obiekt bezszelestnie unoszący się nad jego sadem. Według obu NOL wyglądał podobnie.
NL /
CE-1
Relacja zgłoszona przez znajomego obu świadków. Relacja na FORUM INFRA. INFRA
28. 2007
(dokładna data nieznana)
trasa Miastko - Szczecin (zachodniopomorskie) Dwoje świadków przez chwilę obserwuje z samochodu owalny srebrzysty obiekt emitujący czerwone światlo. Obiekt po chwili znika. Ten sam świadek zaobserwował trzy metaliczne obiekty we Wrocławiu w 2010 r. DD - - - - - INFRA
29.   14 lipiec 2007, ok. północy  Niechorze (zachodniopomorskie)  Dwóch świadków obserwuje świetlny punkt, który po chwili gwałtownie zmienia kierunek i prędkość, po czym znika z pola ich widzenia.  NL - - - - -  INFRA
30. 29/30 czerwiec lub 28/29 lipiec 2007 ok. 22:30 - 23:30 Skawa Dolna (małopolskie) Para świadków zauważyła świetlną kulę wiszącą nad miejscowością Skawa Dolna. Obiekt miał średnicę porównywalną do księżyca w pełni, świecił światłem pomarańczowo-czerwonym i po ok. 3 minutach, jak to określili świadkowie zaczął gasnąć. NL - - - - - CBZA
31. lato 2008 gmina Złotowo (wielkopolskie) Śpiącego w swym pokoju świadka obudziło dobiegające z nieznanego źrodła światło, które jak się okazało pochodziło z niewielkiego obiektu. Wkrótce zauważył on postać humanoida o szarej skórze i ciemnych oczach. Obserwacji towarzyszył nieznośny ból. Spanikowany świadek obudził rodzinę CE-3 (?) Duże prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. omamów hipnagogicznych. Świadek nie odpowiedział na prośbę o większą ilość informacji. INFRA
32. lato 2008 Rzeszów (podkarpackie) Obserwacja świetlistego obiektu zmieniającego kierunki lotu. Wykonano kilkanaście zdjęć tego zjawiska. NL Dostępny materiał fotograficzny A.Miazga
33. lato 2008 Rzeszów (podkarpackie) Dwoje świadków obserwuje obiekt w kształcie wyraźnie widocznego na tle nieba białego owalu, który przemieszcza się z zachodu na południe. NL Oczekiwanie na raport A.Miazga

34.

lato 2009

Roszki Ziemaki (podlaskie)

Latem 2009 roku świadek dokonuje szeregu obserwacji obiektów typu NOL. Wśród nich znajduje się spotkanie z obiektem w kształcie dysku, elipsy, kuli. Świadek wspomina także o doświadczeniach wskazujących na CE-3. różne Relacje mało wiarygodne INFRA

35.

 7 lipiec 2009, ok. 13:00

 Leżajsk (podkarpackie)

Para nastoletnich świadków obserwuje obiekt w kształcie kuli ognia, która następnie przybrała formę krzyża.

 DD

Oczekiwanie na raport / Utrata kontaktu ze świadkiem

INFRA / A.Miazga

36.

11 lipiec 2009, noc Wrocław
(dolnośląskie)

Rejestracja przelotu świetlistych obiektów. Brak dalszych informacji i rzekomego nagrania.

NL

 Relacja szczątowa. Brak innych informacji wskutek utraty kontaktu ze świadkiem.

INFRA

37.

15 lipiec 2009 Więcbark
(kujawsko-pomorskie)

Para świadków obserwuje jasny obiekt unoszący się nad pobliskimi drzewami. UFO emitowało różne kolory i wydawało się być półprzezroczyste. Świadkowie zbiegli z miejsca obserwacji, jednak na drugi dzień odkryli w trawie dwa trójkątne ślady.

CE-2? Sprawa w toku. Brak informacji, co do wiarygodności świadków. Brak zdjęć domniemanych kręgów. Z tej samej miejscowości pochodzi doniesienie o CE-3 z maja 2010 r. A.Miazga

38.

8 sierpień 2009, 21:50 Więcbark
(kujawsko-pomorskie)

Świadek obserwuje grupę pomarańczowo-żółtych obiektów przelatujących nad blokami na os. Witosa. Kierowały się na zachód, stopniowo tracąc barwę. Po nich świadek ujrzał jeszcze jeden obiekt posiadający rzekomo czerwone świato na szczycie. Świadków obserwacji było z pewnością wielu.

NL Możliwa obserwacja chińskich lampionów. CBZA
39. 29 listopad 2009, między 17:00 a 18:00 Włocławek (kujawsko-pomorskie) 29 listopada 2009 pomiędzy godz. 17 i 18 świadek podczas joggingu w lasku miejskim na osiedlu Kazimierza Wielkiego we Włocławku zauważył na niebie trzy świetlne punkty ułożone w kształt trójkąta przesuwające się bardzo powoli z kierunku wschodniego na zachód. Obserwacja trwała ok. 20 minut po czym świecące białym światłem punkty zniknęły w chmurach. Podczas obserwacji świadek słyszał charakterystyczny niski szum. NL - - - - - INFRA
40.

20 grudzień 2009, ranek

lokalizacja nieznana

Świadek zaobserwował rzekomo niezidenyfikowany kulisty czerwony obiekt, który przebijał się przez warstwę chmur. Czas obserwacji 3 minuty.

DD

 Relacja szczątowa. Brak innych informacji wskutek utraty kontaktu ze świadkiem.

INFRA


  * * * * * * * * * * * * * * *
 

RELACJE Z ZAGRANICY

LP.
DATA / GODZINA
MIEJSCE
OPIS
TYP
INFORMACJE
DODATKOWE
ŹRÓDŁO

1.

 data nieokreślona

 Lido di Jesolo(Włochy)

Przebywający na plaży świadek (turysta) obserwuje szybki przelot obiektu w kształcie odwróconego talerza, którego prędkość określa na ok. 150 km/h. Obiekt posiada po bokach kolorowe światła.

 DD

 Oczekiwanie na raport

 INFRA

2.

listopad/grudzień 2009, ok. 3:00

Pöttmes (Niemcy)

Kilkunastoletnia świadek obserwuje w nocy dziwną zakapturzoną ciemną postać, która pojawia się w jej pokoju przy zapalonej lampce. Stało się to zaraz po położeniu się do łóżka. Kobieta czuła realny dotyk dłoni na plecach.

CE 3 (BV)

Przypadek trudny w ocenie. Duże prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. omamów hipnagogicznych.

A.Miazga

3.

16 maj 2010, ok. 21:50

Tavernes de la Valldigna(Hiszpania)

Obserwacja i nagranie filmowe z przelotu jasnego obiektu, który w przybliżeniu miał kształt rombu. Nagranie trwa ok. 2 minut.

NL

Nagranie w serwisie You Tube.

A.Miazga

4.

28 czerwiec 2010

Kassel
(Niemcy)

Świadek przebywający na wakacjach w Niemczech wykonał zdjęcie, na którym widoczny jest obiekt w kształcie „talerza”. Nie był on jednak widoczny gołym okiem.

?

Najprawdopodobniej za efekt odpowiada refleks świetlny. INFRA

5.

9 lipiec 2010,
ok. 3:00

Wolverhampton(Wielka Brytania)

Świadek zaobserwowała kulisty obiekt emitujący żółto-pomarańczowe światło, który pojawił się nad osiedlem mieszkaniowym, uniósł nad budynki, zawisł w powietrzu a następnie oddalił się na północ.
NL Możliwe, że za obserwację odpowiada tzw. chiński lampion. INFRA

6.

30 październik 2010,
noc

Autostrada A6 (Niemcy) Jadąca ze Szczecina Polka zauważyła przejeżdżając autostradą A-6 (na terenie Niemiec) obiekt w kolorze filoletowym (ok. 100-150 cm średnicy), który naprzemiennie gasł i pojawiał się w odległości ok. 50 m. od niej. Po pewnym czasie obiekt zbliżył się do samochodu na ok. 15 m., zygzakując w powietrzu. Następnie zgasł, aby nie pojawić się z powrotem. Kobieta chciała poinformować o sprawie policję, ale zrezygnowała z tego zamiaru. NL/
CE-1
Relacja na FORUM INFRA A.Miazga

 


 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl