UFO nad Biskupcem (19.04.13)

Pod koniec kwietnia mieszkaniec Biskupca (warmińsko-mazurskie), odpoczywając na działce po skończonych pracach, spojrzał w niebo i… zdziwił się. W niedużej odległości od niego i na niewielkiej wysokości dostrzegł zbliżający się w jego stronę jaskrawy „owal”, który wkrótce zaczął wykonywać na niebie przedziwne manewry.

____________________
WMGU

W dniu 19 kwietnia 2013 około godz. 21:00 po skończonych pracach polowych świadek przebywał na swojej działce położonej na obrzeżach Biskupca (woj. warmińsko-mazurskie). Zasiadł wygodnie na ławeczce i odpoczywając patrzył na wykonaną przez siebie pracę. Nagle kątem oka zauważył lekko żółtawy niewielki obiekt, który wolno sunął po niebie.

Obiekt przybliżał się i według oceny świadka w końcowej fazie obserwacji znajdował się na niewielkiej wysokości (ok. 300–400 m.) oraz w odległości ok. 150-250 m od niego. NOL nadlatywał z północnego-wschodu i zdecydowanie wyróżniał się na niebie niezwykłą jasnością i intensywnością koloru.

Z początku mężczyzna uznał to za wolno lecący helikopter lub motolotnię i oczekując na dźwięk, jaki by ten pojazd wydawał, kontynuował obserwację. Pomimo panującej ciszy nie usłyszał jednak żadnego odgłosu. Ten fakt jeszcze bardziej przykuł jego uwagę i mimowolnie zaczął on zastanawiać się nad typem obiektu, który właśnie obserwował.

Gdy UFO był już dosyć blisko świadka ten dostrzegł, że jest ono w kształcie poziomo ułożonego owalu, dosyć mocno spłaszczonego. W pierwszej chwili mężczyzna porównał je nawet do „poziomej kreski”. Nie można było zobaczyć wyraźnych konturów obiektu, ani też cech określających jego wymiary przestrzenne, o ile takie posiadał.

Po chwili NOL jakby zatrzymał się (świadek nie jest tego pewien), w każdym bądź razie spowolnił, gdyż całkiem ustało jego przybliżanie się. W tym samym momencie obiekt zaczął lekko kołysać się na boki, jakby znajdował się na niewidocznej zjeżdżalni w kształcie nieco rozchylonej litery „U”, raz przemieszczając się nieco do góry w prawo, opadając i wznosząc się do góry w lewo i znowu opadając. Ten cykl trwał kilkanaście sekund.

Dopiero w tym momencie świadka „olśniło”, że ma przecież przy sobie telefon komórkowy z aparatem i kamerą i może całe zjawisko udokumentować. I tu stała się rzecz, której świadek najbardziej nie pojmuje, a jednocześnie wywołuje ona u niego swoistą konsternację. Otóż w momencie naciskania klawiszy telefonu w celu wybrania funkcji kamery, w telefonie odzywa się… dzwonek przychodzącego połączenia.
Rekonstrukcja manewrów wykonywanych przez obiekt z Biskupca (graf. WMGU)

Trzęsącymi się rękoma świadek odbiera połączenie i mając w zamiarze jednoczesne włączenie kamery, rozpoczyna rozmowę ze zniecierpliwioną żoną, która wypytuje go kiedy wróci do domu. W tym też samym momencie obiekt błyskawicznie oddala się w stronę, z której przyleciał, startując - jak to określa świadek - jak „wystrzelony pocisk”. W momencie tego nagłego oddalenia się obiektu również nie był słyszany jakikolwiek dźwięk.

Jak to często bywa w takich przypadkach, świadek przez kolejnych kilka dni o podobnej porze wnikliwie obserwował przestrzeń nad swoją działką, ale - jak również często bywa - niczego już nie zauważył. Wypytywany o jakieś szczególne wrażenia uzmysłowił sobie, że podczas obserwacji wokół panowała jakaś niezwykła cisza. Jest to na tyle dla niego zastanawiające, że nie zapamiętał, aby w tym czasie słyszał jakieś naturalne odgłosy z otoczenia np. śpiew ptaków, szczekanie psów, szum drzew czy terkot „puszkowych odstraszaczy kretów”.

Naszym zdaniem jednym z najbardziej zagadkowych czynników tej obserwacji jest „zgranie się” w czasie odebrania połączenia i jednoczesne oddalenie się obiektu. Czy był to zwykły zbieg okoliczności, czy też reakcja obiektu na zachowanie się świadka lub na impuls połączenia telefonicznego? Czy mamy tutaj również do czynienia z tzw. „czynnikiem OZ” - niezwykłym stanem ciszy i innych anomalii, który często towarzyszy obserwacjom UFO? Podzielamy opinię świadka co do nietypowości zjawiska. Co ciekawe, nasz radiesteta badając to zdarzenie zasugerował nam potraktowanie go jako nieznanego zjawiska naturalnego związanego z magnetyzmem.

Wszystkich świadków tego lub innych obserwacji UFO w woj. warmińsko-mazurskim prosimy o kontakt arek-kocik@wp.pl

Zobacz także:
Skomentuj na Infra Forum
Trzy obiekty nad Olsztynem (2009)
Nietypowe UFO nad Kowalami Oleckimi (2009)
_____________________
INFRA
Tekst i zdjęcia/grafiki: Warmińsko-Mazurska Grupa Ufologiczna
Grafika w nagłowku: Rekonstrukcja obserwacji nad Biskupcem: Moment wystrzelenia obiektu" / WMGU
Źródło: Blog WMGU
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl