Fotografie UFO z Wicia (1983): Nowe fakty

Zdjęcia UFO z Wicia, które 30 lat temu wykonał pan Wiesław Machowski należą bezsprzecznie do najciekawszych ujęć niezidentyfikowanych obiektów w historii polskiej ufologii. Sprawa jest wyjątkowa, bo liczbę świadków obserwacji jaskrawopomarańczowych NOL-i, które 3 września 1983 r. pojawiły się w pobliżu ośrodków wczasowych można liczyć w setkach. Niedawno skontaktował się z nami autor tych zdjęć, który miał do przekazania kilka niezwykle ciekawych uwag…

____________________
INFRA

3 września 2013 r., równo w 30. rocznicę wykonania słynnych zdjęć UFO z Wicia, skontaktował się z nami pan Wiesław Machowski (58 lat) ze Stuttgartu - autor tych fotografii, który chciał dodać kilka faktów i wyklarować kilka niejasności. Zdarzenie, którego był udziałem zostało skrótowo opisane m.in. w książce „UFO nad Polską” (więcej szczegółów) i rozegrało się w pierwszych dniach pobytu pana Wiesława i jego rodziny w pensjonacie w Wiciu późnym latem 1983 r.

Obiekt został zauważony po raz pierwszy przez pana Wiesława - wówczas mieszkańca Zabrza, jego znajomego oraz dwójkę dzieci podczas wędkowania. Początkowo jaskrawe światło znajdowało się nad Bałtykiem. Jego kolor był intensywnie pomarańczowy, a nie jasnożółty, jak podaje literatura. Odnośnie barw pan Wiesław dodał: „Pomarańcza jest przy tym blada!”

Relacja pana Wiesława Machowskiego - autora słynnych zdjęć UFO z Wicia z prezentacją jego fotografii. Wokół tej sprawy pojawiło się wiele niedopowiedzeń, choć jej potencjał był ogromy. Świadków obserwacji NOL-i nad Bałtykiem mogło być nawet kilkuset.

- W tym dniu obserwowaliśmy to trzy razy - mówi mężczyzna. - Za pierwszym razem było […] jasno i pięknie jeszcze, niebo było czyściutkie, bez chmur. Po prostu byłem z kolegą na rybach […]. Nagle, w jednym momencie spojrzałem w stronę morza i zobaczyłem coś pięknego - pomarańczową kulę, poniżej drugą - mówi.

Pan Wiesław zwrócił uwagę kolegi na ten niecodzienny widok i jak mówi przez ok. pół godziny obaj „zerkali” na zjawisko, nie podejrzewając, że to coś dziwnego. Kiedy skończyli łowić i wrócili do ośrodka, obiekt znów stał się widoczny - tym razem bliżej lądu. Pan Wiesław rzucił wszystko i pobiegł po swój nowy aparat Kijew z obiektywem Helios 103. Obiekt uwiecznił na trzech fotografiach.

Świadek twierdzi, że UFO widziało ok. 150-200 osób z ośrodka wczasowego, w którym przebywał, ale co ciekawe, obok znajdował się też drugi pensjonat z nieokreśloną liczbą gości. Czas obserwacji wynosił do dwóch godzin, przy czym cały czas powtarzała się ta sama sekwencja manewrów niezidentyfikowanych obiektów. Od głównego światła odrywał się mniejszy o dwie-trzecie „ogarek”, który szybko przemierzał drogę w dół od „macierzystego obiektu”, po czym zatrzymał się i wznosił z powrotem.

Co ciekawe, w pewnym momencie obiekty znikły, by pojawić się dopiero po 20 minutach - jak dodaje pan Wiesław - już znacznie bliżej, gdzieś na granicy linii brzegowej. Wszystko to obserwowali wczasowicze: „To był ostatni dzień pięknej pogody, bo następnego dnia zaczęło lać. Po prostu wszyscy leżeli na kocach i patrzyli” - wspomina pan Wiesław, który charakterystyczny kształt „kapelusza” dostrzegł dopiero na wywołanych zdjęciach. Dodaje, że ten dziwny spektakl zakończył się, gdy obiekty po prostu znikły.

Obiekty z trzech zdjęć wykonanych 3 września 1983 r. w Wiciu. Podczas obserwacji większy obiekt emitował rażące jaskrawopomarańczowe światło.

- Wicie dało mi inny obraz świata - mówi pan Wiesław, w którego salonie nadal wisi zdjęcie charakterystycznego obiektu. - Nigdy w życiu nie myślałem, że będę - wraz z tyloma ludźmi - świadkiem czegoś takiego - dodaje, żałując, że potencjał przypadku został nieco zmarnowany i zapomniany.

Zobacz także:
Skomentuj na INFRA FORUM
Kilkugodzinna obserwacja UFO nad Warszawą (1961)
Rzeszów: UFO nad placem zabaw (1984)
_____________________
INFRA
Fot. w nagłówku: Fragment zdjęcia UFO wykonanego w Wiciu przez W. Machowskiego (1983)
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl