Rosja: Sferyczny obiekt nad Wołogdą (16/11/11)

16 listopada 2011 r. nad Wołogdą w Rosji zaobserwowano sferyczny obiekt „składający się z segmentów”, który lśnił w promieniach zachodzącego słońca…

____________________

17 listopada 2011 r. do grupy Wołogda-Kosmopoisk wpłynęła informacja o obserwacji niezidentyfikowanego obiektu dokonanej dzień wcześniej około godziny 16.30. Świadkami było 3 mężczyzn, którzy przez okres minuty obserwowali obiekt na niebie nad wsią Nowoje od strony wsi Jermakowo w pobliżu Wołogdy (zachodnia Rosja).

Oto szczegóły obserwacji: „Obserwacja prowadzona była z jadącego samochodu, który zwolnił kiedy obiekt został dostrzeżony. Obiekt znajdował się 30 stopni nad horyzontem, dokładnie na kierunku jazdy auta. Był to duży, kulisty NOL koloru szarego, z metalicznym połyskiem. Nie posiadał żadnych świateł. Obiekt błyszczał w promieniach zachodzącego słońca, jednak kiedy wykonał obrót wokół własnej osi, blask znikł. Jeden ze świadków zauważył, że błyszczała jedna połowa kuli natomiast druga była słabo widoczna. Według drugiego świadka, obiekt sprawiał wrażenie, jak gdyby wykonany był z segmentów i przypominał dwunastościan.

Rozmiary UFO zbliżone były do okrągłego znaku drogowego widocznego z odległości 400 m. Obiekt poruszał się ze stałą prędkością, z góry na dół. Jego wielkość rosła aż do rozmiaru wskazanego powyżej, potem oddalił się z pola widzenia. Kolor obiektu w trakcie obserwacji nie zmieniał się. Nie zauważono żadnych zewnętrznych szczegółów takich jak iskry, płomienie czy światła naokoło obiektu, za wyjątkiem odblasku promieni słonecznych. Nie odnotowano także oddziaływania obiektu na człowieka, otoczenie czy też pojazdy. Nie słychać też było żadnego dźwięku towarzyszącego przelotowi”. Na pytanie o warunki obserwacji naoczni świadkowie odpowiedzieli, że była dobra pogoda, bez zachmurzenia i opadów. W chwili obserwacji na niebie nie było żadnych innych pojazdów (samolotów, helikopterów, satelitów).

19 listopada członkowie grupy Wołogda-Kosmopoisk przybyli na miejsce obserwacji i dokonali rekonesansu w terenie a także przeprowadzili rozmowy z innymi potencjalnymi świadkami -mieszkańcami wsi Nowoje. Okazało się jednak, że nikt inny obiektu nie obserwował. W trakcie prac na miejscu ustalono, że obiekt nie mógł być bliżej nieokreślonym pojazdem latającym, lampionem chińskim czy też po prostu iluzją optyczną. Wysunięto przypuszczenie, iż mogła być to sonda meteorologiczną. W celu sprawdzenia tej hipotezy, członkowie grupy wystosowali zapytanie do lokalnego centrum meteo z prośbą o informację o wypuszczanych w ostatnim okresie sondach.

Po otrzymaniu odpowiedzi wyjaśniło się, że 16 listopada 2011 r. o 15.30 ze stacji Semenkowo-2 (12 km od miejsca obserwacji NOL-a) wypuszczono w niebo radiosondę. Przeleciała ona 24.15 km i o godz. 16.34 zaczęła się zniżać a ostatecznie balon pękł. Pracownicy centrum stwierdzili, iż istnieje duże prawdopodobieństwo, iż obiekt widziany nad wsią Nowoje mógł być ową sondą, ponieważ w czasie lotu krążyła ona nad tym terenem ze względu na zmieniający się wiatr z północnego na północno-zachodni. Przekazano także informację, że sonda miała kulisty kształt, 1.5-1.7 m. średnicy i szary kolor.

Na zadane pytanie o możliwość odbijania promieni słonecznych, pracownica ośrodka meteorologicznego wyjaśniła, że w chwili wypuszczenia sondy pogoda była mroźna i było wilgotno, sonda wzlatując na dużą wysokość mogła pokryć się szronem i odbijać promienie.
Oprócz tego wyjaśniono, że podobne radiosondy wypuszczane są ze stacji codziennie o 5.30 i 15:30. Ustalenie konkretnego miejsce położenia sond w trakcie ich pracy jest niemożliwe, znane są jedynie dane o czasie wypuszczenia, zakończenia pracy i przebytej odległości.

Po porównaniu czasu upadku radiosondy i czasu obserwacji obiektu a także wyglądu, miejsca upadku i zachowania obiektu wyciągnięto wniosek, że charakter obserwowanego przez naocznych świadków UFO udało się wyjaśnić. Ustalono z 90% prawdopodobieństwem, że była to radiosonda stacji meteorologicznej znajdującej się w miejscowości Siemienkowo- 2 pod Wołogdą.

Zobacz także
:
Skomentuj na INFRA FORUM
Białoruś: Obserwacja latającego humanoida (2011)
Rosja: UFO nad Syberią x 2
Katastrofa UFO w Dalnegorsku (1986)

_____________________
Źródło: Wołogda-Kosmopoisk / Kosmopoisk.ru
Zdjęcie w nagłówku: Kosmopoisk.ru
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!


Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl