Londyn: Olimpijskie UFO?

Przed rozpoczęciem letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie brytyjska prasa spekulowała, że masowa impreza w jednym z najludniejszych miast świata może stanowić dla obcych dobrą okazję do zamanifestowania swojej obecności. Nie dziwi więc, że wielu ludzi oglądających retransmisję ceremonii otwarcia było zaskoczonych widokiem unoszącego się nad stadionem… „latającego spodka”.

____________________
INFRA

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, brytyjski ufolog Nick Pope spekulował w prasie, że impreza będąca ogromnym skupiskiem ludzi byłaby idealną okazją dla obcych istot do ujawnienia swojej obecności. Żądne sensacji media od razu podchwyciły te słowa zastanawiając się czy podczas igrzysk dojdzie do „inwazji kosmitów”.

Ponieważ w Wielkiej Brytanii wielu ludzi mogło wziąć to na poważnie, Pope nazwał tego typu scenariusze „teorią spiskową”, być może spodziewając się, że latające nad miastem sterowce reklamowe i policyjne pojazdy bezzałogowe (UAV-y) mogą przyczynić się do wzrostu ilości relacji o UFO nad Londynem.

Fragment zdjęcia ukazującego sterowiec nad Stadionem Olimpijskim w Londynie w przeddzień otwarcia igrzysk (fot. za: goodyearblimp.co.uk). Zobacz także: Film z rzekomym UFO (YouTube)
O niepoważnych dywagacjach na temat inwazji obcych szybko zapomniano, jednak wkrótce po spektakularnej ceremonii otwarcia igrzysk, która odbyła się w piątek, 27 lipca, przypomniano sobie o kosmitach nad Londynem. Ludzie oglądający retransmisję tego wydarzenia, zauważyli w pewnym momencie unoszący się na lewo od stadionu obiekt, który… wypisz-wymaluj przypominał delikatnie podświetlony siwy latający talerz wyposażony w „kopułkę”.

Zdjęcia i nagrania rzekomego obiektu, który pojawił się ok. godz. 0:30 w sobotę, szybko obiegły Internet. Nie są jednak najlepszej jakości. Widać na nich jasny obiekt, którzy rzeczywiście pozornie przypomina „latający spodek”. Choć w taki scenariusz uwierzyło zapewne wiele osób, szybko pojawił się szereg możliwych wyjaśnień. Odrzucono możliwość, że obiekt mógł być śmigłowcem, jednak istnieją duże szanse, że był sterowcem firmy Goodyear, który w czasie imprezy krąży nad miastem – gospodarzem igrzysk.

Na specjalnej stronie goodyearblimp.co.uk, gdzie można śledzić trasę i obejrzeć zdjęcia sterowca, znajdują się fotografie ukazujące go podczas nocnych lotów. Wydaje się nie ulegać wątpliwości, że UFO znad stadionu było właśnie nim. Wkrótce firma Goodyear przyznała portalowi dziennikarskiemu Huffington Post, że rzekomy „spodek” był rzeczywiście ich własnością.

Zobacz także:
Skomentuj na INFRA FORUM
_____________________
INFRA
Źródła: 1) N. Wolchover, 'Olympic UFO' Bears Striking Resemblance to a Blimp, space.com, 31/07/12, 2) UFO over Olympics Opening Ceremony: A Classic Flying Saucer, huffingtonpost.com, 29/07/12.
Zdjęcie w nagłówku: Kadr z nagrania ukazującego rzekome UFO nad Londynem, za: Youtube.com
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl