USA: Badacze UFO zaprezentują się przed komisją

Na przełomie kwietnia i maja w National Press Club w Waszyngtonie odbędzie się spotkanie, na którym badacze UFO z całego świata złożą swoje oświadczenia przed komisją składającą się z byłych deputowanych do amerykańskiego parlamentu. Według organizatorów, ma to być krok zwracający uwagę społeczeństwa na wciąż niewyjaśniony problem spotkań z NOL...

____________________
INFRA

Przedsięwzięcie, które nosi oficjalną nazwę Citizen Hearing on Disclosure (Obywatelskie wysłuchanie nt. ujawnienia informacji o UFO), odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 3 maja 2013 r. w National Press Club w Waszyngtonie. Wśród zaproszonych gości znajdą się uczeni badający zjawisko NOL oraz świadkowie, którzy zaprezentują swe wystąpienia przed specjalną komisją złożoną z sześciu byłych kongresmanów.

Wydarzenie nie posiada charakteru oficjalnego, ale ma skłonić społeczeństwo do zwrócenia uwagi na wciąż istniejący problem spotkań z UFO: „Osiągnięte zostało to, czego Kongres nie był w stanie dokonać przez 45 lat. Ujawnione zostaną fakty dotyczące najważniejszego zjawiska, z jakim się kiedykolwiek zetknęliśmy” - pisze organizator. Jest nim Fundacja CHD, którą kieruje Stephen Basset - adwokat i aktywista dążący do ujawnienia tego, co amerykański rząd wie o UFO.

Mimo sensacyjnej otoczki, grupa prelegentów wygląda imponująco. Znajdą się wśród nich m.in.: Stanton Friedman - fizyk i długoletni badacz NOL, Paul Heyler - były szef kanadyjskiego MON, który kilka lat temu oświadczył, że UFO to realne zjawisko, dr Edgar Mitchell - były astronauta, dr Sun Shili - przewodniczący Pekińskiego Centrum Badania UFO a także świadkowie, w tym sierż. Jimm Penniston - uczestnik słynnego incydentu w Lesie Rendlesham oraz dr Jesse Marcel Jr, któremu ojciec - oficer, który dotarł do obiektu rozbitego w Roswell - pokazał
cudowne" materiały pochodzące z wraku.

Komisja, która zapozna się z tymi relacjami składać się będzie z sześciorga eks-deputowanych do Kongresu i Senatu USA. W jej skład wejdą byli członkowie Izby Reprezentantów: Roscoe Barlett (którego kadencja minęła 3 stycznia b.r.), Merill Cook, Darlene Hooley, Carolyn Kilpatrick, Lynn Woolsey oraz były senator Mike Gravel. (Koniec końców, nie wiadomo jednak, co ma być celem tej komisji.)

Przebieg spotkania ma być transmitowany na żywo z tłumaczeniem na kilka języków. Na podstawie zebranego materiału powstanie film dokumentalny podsumowujący nasz stan wiedzy o UFO. Waszyngtoński National Press Club - stowarzyszenie dziennikarzy, które organizuje spotkania na temat spraw ważnych z punktu widzenia publicznego - gościł już kilka podobnych konferencji. W 2007 r. głośnym echem odbiło się spotkanie, na którym oprócz ufologów zjawiła się grupa wojskowych, którzy byli świadkami obserwacji niezidentyfikowanych obiektów.

Warto przypomnieć, że amerykańskie władze twierdzą, że nie widzą powodów by prowadzić badania nad zjawiskiem UFO. Uzasadniane jest to wnioskiem tzw. Komitetu Condona z końca lat 60-tych, który zajmował się badaniem tego fenomenu z ramienia USAF. Konferencja CHD, mimo sensacyjnej stylizacji, zapowiada się bardzo ciekawie - głównie z racji zaproszonych gości i ich wniosków. Ufologii - rozbitej na liczne grupy i cierpiącej na brak funduszy - wciąż brakuje syntezy dowodów i teorii. Miejmy nadzieję, że spotkanie okaże się pierwszym krokiem w dobrą stronę.

Zobacz także:
Skomentuj na INFRA FORUM
Niemcy: Ujawnić informacje o UFO!
Argentyna: Specjaliści zajmą się badaniem UFO

_____________________
INFRA
Zdjęcie w nagłówku:
Citizen Hearing on Disclosure, citizenhearing.com
Źródło: Flaga USA / Fot. G. Harvolson, Oregon State Archives (Wikimedia Commons)
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

System reklamy Test
Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl