Chińsko-indyjski spór o UFO

Sprawa obserwacji nieznanego pochodzenia obiektów na granicy Indii i CHRL nie przestaje zaskakiwać. Ponieważ żadna agencja wojskowa nie była w stanie określić, co widują indyjscy żołnierze, a Chińczycy zaprzeczyli, że była to ich własność, zbadanie sprawy zlecono… Instytutowi Astrofizyki w Bangalore.

____________________
INFRA

Powołując się na źródła wojskowe serwis gazety „Telegraph” poinformował, że do tej pory nie udało się zidentyfikować pochodzenia obiektów pojawiających się nad granicą chińsko-indyjską w stanie Arunachal Pradesh (północny-wschód kraju). Jesienią ub. roku pojawiły się doniesienia, że stacjonujący na granicy z Chinami indyjscy żołnierze odnotowali ponad 100 obserwacji nieznanego pochodzenia latających kul, które wznosiły się w powietrze po stronie chińskiej i pozostawały w zasięgu wzroku nawet przez kilka godzin.

O sprawie wojsko poinformowało premiera. Początkowo naturalnym rozwiązaniem wydawały się chińskie szpiegowskie pojazdy bezzałogowe (drony), jednak Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza stanowczo zaprzeczyła takim przypuszczeniom. Co ciekawe, indyjska Organizacja Rozwoju Badań nad Obronnością również nie jest w stanie określić, czym są owe obiekty. Stwierdzono, że unoszą się zbyt wysoko jak na typowe urządzenia szpiegowskie.

NOL-e mają formę kulistą i pozostają w zasięgu wzroku nawet przez 3 godziny, ale nie są wykrywane przez radar. Indyjska prasa twierdziła, że podobne doniesienia pojawiały się już 5-6 lat temu, ale wówczas nikogo to nie interesowało. O całej sprawie wiadomo jednak bardzo mało. Pojawiły się nawet relacje, że w pościg za jednym z obiektów wysłano indyjskiego drona, ale nie mógł on dogonić obiektu.

Jak informuje Telegraph, aby dowiedzieć się, czym są rzeczone „żółte kule”, rząd Indii zgłosił się o pomoc do Instytutu Astrofizyki w Bangalore. Potwierdził to dyrektor placówki dr P. Sreekumar, jednak nie ujawnił, jakie wnioski do tej pory wyciągnięto: „Ciągle przyglądamy się tej sprawie. Nie mogę się jednak wypowiadać w imieniu instytutu, czym to jest. To ciągle bardzo świeża sprawa” - dodał.

Zobacz także:
Skomentuj na INFRA FORUM
Indie: Fala UFO na granicy z CHRL
_____________________
INFRA
Źródło: D. Nelson, India probes 'UFOs' after drone denial, Telegraph.co.uk, 22/07/13.
Fot. w nagłówku: Flaga Indii / Autor: Rameshng, CC
 

Najnowsze tematy na forum

Czytaj Nieznany Świat!

„Channeling” znowu w sprzedaży!

Nowości wydawnicze:

Związek ducha i materii
Niezwykła pozycja dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej na temat nowych koncepcji w fizyce: innych wymiarów, kwantowej świadomości i związkach między duchem .
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Boski lekarz
- czyli sekrety leczenia chorób przewlekłych oraz "niewyjaśnionych", na które lekarze nie zawsze znajdują remedia...
Więcej na:

Nowości wydawnicze:

Intuicja - boski drogowskaz
Korzystanie z intuicji to już nie tylko domena ezoteryki. Otwarcie mówią o niej psychologowie i trenerzy osobiści. Jak poprawnie odczytać wskazówki od wewnętrznego głosu?
Więcej na talizman.pl

Nowości wydawnicze:

Kurs cudów w praktyce
- czyli zespół porad i wskazówek, jak wyciągnąć sens i maksimum efektów z działań codziennych...
Więcej na talizman.pl